fbpx

porady

Toksyczny klient — czy istnieje naprawdę, jak sobie z nim radzić?

Niektórym może to wydawać się żartem, inni natomiast pokiwają potakująco głową słysząc hasło “toksyczny klient”. Temat niestety istnieje naprawdę. Nie tylko w branży WA, ale jest też całkiem sporo artykułów i publikacji poruszających ten problem. Pytanie jednak…  Czy toksyczny klient istnieje? Nie jestem zwolennikiem tego określenia. Dlaczego? Uważam, że toksyczne są i mogą być relacje. […]

Urlop w pracy Wirtualnej Asystentki

Urlop… Czekamy na niego cały rok. Najczęściej planujemy go na okres letni, choć oczywiście są zwolennicy zimowych szaleństw. Planujemy go z odpowiednim wyprzedzeniem. Mamy przecież klientów i pracę dla nich musimy uwzględnić w swoich planach. 

Obsługa klienta w e-commerce

Podstawą każdej sprzedaży jest komunikacja. Bez względu na jej formę, decyduje ona o pierwszym wrażeniu klienta. To, w jaki sposób przedsiębiorca się prezentuje, jakie wartości przedstawia, rzutuje na ruch w sklepie.

Inspiracja, czy może już plagiat?

Plagiat i inspiracja – czasem dwa pozornie różne tematy wydają się wręcz odległe. A jednak. Bardzo często pomiędzy dwiema skrajnymi rzeczami jest niesamowicie cienka granica. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, że życie nie jest czarno-białe i takie sprawy również. Jakie to tematy?

Czego muszę się nauczyć, by wysyłać skuteczne kampanie?

Czy Twoje kampanie są skuteczne? Zastanawiałeś się nad tym? Czy Twoje newslettery trafiają do wszystkich zapisanych odbiorców, czy otwierają i czytają te maile? I czym właściwie są skuteczne kampanie? O znaczeniu newslettera w biznesie, pisałam już wcześniej TUTAJ, dzisiaj poruszę ten temat od strony… technicznej.

Brak weny. Jak sobie z tym poradzić?

Brak weny to coś, o czym słyszy się dookoła, ale dopóki nie doświadczysz go na własnej skórze, może wydawać się wręcz banalny. Gdy robimy to, co kochamy, uwielbiamy swoją pracę, najczęściej towarzyszy nam zapał, entuzjazm. Jednak jak bardzo byśmy się nie starały, każdego czasem dopada brak weny. I to nie tylko do zadań kreatywnych. W […]

Work-life balance – czyli rola mamy i kobiety biznesu

Równowaga… Staramy się odnaleźć ją na każdym kroku i w każdej dziedzinie życia. Czy to jest możliwe? Moja ulubiona odpowiedź na takie pytania: „to zależy”. Zależy od naszej motywacji, postanowień, wartości i tego, co dla nas ważne. Work-life balance jest po prostu dobre, ale też trudne, szczególnie gdy musimy połączyć rolę matki i „bizneswoman”.

Systemy mailingowe – co powinnaś wiedzieć

Ostatnio spotkałam się z opinią, że newslettery są jak tradycyjne listy. Wysyłasz, ale nie masz pewności, czy dotrą do adresata. Ja nie do końca się z tym zgadzam. Pomijając fakt, że teraz możliwe jest śledzenie listów i przesyłek, systemy mailingowe dają nam dane tu i teraz, w czasie rzeczywistym. 

Publer – wszystkie Social Media w jednym miejscu

Długo szukałam narzędzia, które umożliwiłoby mi zebranie profili social media w jednym miejscu. I nie chodzi tu tylko o to, by w szybki sposób móc opublikować posty na moim Instagramie, Facebooku, LinkedIn i Pinterest. Bo są przecież jeszcze klienci i ich konta… W końcu znalazłam. Publer – dlaczego akurat on? Co w nim takiego wyjątkowego?

Przewiń do góry